مرده گردشگری گردشگری اجرای طرح میراث فرهنگی

مرده: گردشگری گردشگری اجرای طرح میراث فرهنگی معاون رئیس‌جمهور زهرا احمدی‌پور

گت بلاگز اخبار کنکور و دانشگاه پیگیری مجدد به پرونده قتل دختربچه ۸ساله

شرق: پسر جوانی که متهم است دختربچه‌ای را ربوده و به قتل رسانده ‌است، یک ‌بار دیگر در حالی پای میز محاکمه رفت که مدعی شد قتلی انجام نداده است و شاهدان به خاطر دش

پیگیری مجدد به پرونده قتل دختربچه ۸ساله

عبارات مهم : پرونده

شرق: پسر جوانی که متهم است دختربچه ای را ربوده و به قتل رسانده هست، یک بار دیگر در حالی پای میز محاکمه رفت که مدعی شد قتلی انجام نداده است و شاهدان به خاطر دشمنی با او این کار را می کنند.

به گزارش شرق، سه سال پیش والدین دختر هشت ساله به نام حدیثه به مأموران خبر دادند این دختربچه گم شده است است و خبری از او نیست. با توجه به اعلام مفقودی، مأموران تحقیقات خود را شروع و چند روز بعد جسد این دختر فرزند را در بیابانی پیدا کردند. جسد در حالی پیدا شد که سوخته بود و مشخص بود این کودک را اول به قتل رسانده اند و بعد جسدش را به آتش کشیده اند.

تحقیقات زیادی از سوی مأموران انجام شد و آنها افراد زیادی را مورد بازجویی قرار دادند ولی به نتیجه ای نرسیدند تا اینکه ظن مأموران به جوان ۲۳ساله ای به نام یوسف برانگیخته شد. این ظن زمانی شدت یافتن شد که مردی به مأموران خبر داد در وقت گم شدن دختربچه که حدیثه نام دارد، یوسف پیراهنی خونی را همراه داشته است و تلاش کرده آن را دور از چشم دیگران بسوزاند. در همین حین معلم حدیثه به مأموران گفت یکی از شاگردانش گفته است روز آخری که حدیثه به مدرسه آمده هست، او را دیده که همراه مرد پرایدسواری رفته هست. این در حالی بود که مأموران متوجه شدند یوسف یک خودروی پراید سفیدرنگ با همان مشخصاتی که دختربچه گفته هست، دارد. به این ترتیب یوسف دستگیر شد.

پیگیری مجدد به پرونده قتل دختربچه ۸ساله

او در هیچ کدام از مراحل بازجویی به قتل حدیثه اعتراف نکرد ولی با توجه به شکایت اولیای دم، نظریه پزشکی قانونی و گفته های شهود، کیفرخواست علیه متهم صادر شد و پرونده جهت پیگیری در اختیار شعبه دوم دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران قرار گرفت. در جلسه پیگیری ابتدا نماینده دادستان کیفرخواست را خواند و سپس نوبت به اولیای دم رسید؛ پدر حدیثه گفت: من از همان ابتدا به رامین شک داشتم چون ما نسبت فامیلی با هم داریم و رامین از اقوام من هست. ما به خاطر اختلافی که بر سر مالکیت یک زمین داشتیم، مدتی بود که با هم مسئله داشتیم ولی نمی دانم رامین دخترم را کشته است یا یوسف. هرکدام که این کار را کرده باشند، من شکایت و درخواست پیگیری دارم.

سپس نوبت به رامین رسید؛ او گفت: من اتهام را قبول ندارم و این حرف ها دروغ هست. البته قبول دارم با پدر حدیثه بر سر زمین اختلاف داشتم، ولی انگیزه ای جهت کشتن دختربچه او نداشتم. من ظهر نهم اسفند (روز قتل) یکی از بستگان پدر حدیثه به نام یوسف را دیدم که پوتین های خونی دستش بود. گمان می کنم این پسر در قتل دختر دانش آموز دست داشته باشد. هنگامی که نوبت به یوسف رسید، او اتهام را رد کرد و گفت: من انگیزه ای جهت این قتل نداشتم و عنوان هیچ ارتباطی به من ندارد. اختلاف بین رامین و پدر حدیثه بود و من هیچ ربطی به این عنوان ندارم. اینکه رامین می گوید من را دیده است که کفش خونی داشته ام هم دروغ می گوید.

شرق: پسر جوانی که متهم است دختربچه‌ای را ربوده و به قتل رسانده ‌است، یک ‌بار دیگر در حالی پای میز محاکمه رفت که مدعی شد قتلی انجام نداده است و شاهدان به خاطر دش

وقتی قضات از متهم پرسیدند به چه دلیلی باید رامین دروغ بگوید، ضمن اینکه پدر دوست حدیثه هم ماشین تو را حین سوارکردن حدیثه دیده هست، گفت: من هیچ کدام از این گفته ها را قبول ندارم ولی برایتان می گویم آیا رامین به من حسادت می کند. او به ظاهر من حسادت می کند چون من مورد توجه دختران محله خودمان هستم؛ رامین ناراحت می شود و همین حسادت باعث شده است که این کار را با من بکند.

هیئت قضات وارد شور شدند و متهمان را از اتهام قتل عمدی به علت کافی نبودن مدارک تبرئه کردند. این رأی مورد اعتراض اولیای دم قرار گرفت. دیوان عالی کشور حکم برائت یوسف را نقض کرد چراکه اولا او را با پوتین خونی دیده بودند و دوم اینکه پلیس پارچه ای را در انباری منزل پدری یوسف پیدا کرده بود که پلیس احتمال می داد حدیثه با آن کشته شده است باشد. به این ترتیب پرونده به شعبه هم عرض فرستاده شد. هیئت قضات شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز جهت برطرف شدن ابهامات پرونده آن را به دادسرای فشافویه بازگرداندند و در نهایت بعد از تکمیل تحقیقات یک بار دیگر پرونده به جریان افتاد.

روز گذشته یوسف یک بار دیگر پای میز محاکمه رفت؛ او اتهام قتل را رد کرد و گفت: من قبلا هم گفتم در این قتل نقشی نداشتم و اصلا این قتل فایده ای هم جهت من ندارد. چون اهالی محل به من حسادت می کنند و جوان ها از توجه دختران به من ناراحت هستند؛ این حرف ها را راجع به من می زنند. این در حالی بود که پدر و مادر محدثه جهت او درخواست قصاص کردند.

پیگیری مجدد به پرونده قتل دختربچه ۸ساله

با آخر جلسه پیگیری هیئت قضات جهت تصمیم گیری درخصوص این پرونده وارد شور شدند.

شرق: پسر جوانی که متهم است دختربچه‌ای را ربوده و به قتل رسانده ‌است، یک ‌بار دیگر در حالی پای میز محاکمه رفت که مدعی شد قتلی انجام نداده است و شاهدان به خاطر دش

واژه های کلیدی: پرونده | پرونده قتل | اخبار کنکور و دانشگاه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs