مرده گردشگری گردشگری اجرای طرح میراث فرهنگی

مرده: گردشگری گردشگری اجرای طرح میراث فرهنگی معاون رئیس‌جمهور زهرا احمدی‌پور

گت بلاگز اخبار بین الملل سنا در حال بررسی اختیارات هسته‌ای ترامپ است

خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد که اختیارات دونالد ترامپ جهت پرتاب موشک‌های هسته‌ای، به وسیله دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات سنا آمریکا به علت خطر حمله هسته‌ای به کره

سنا در حال بررسی اختیارات هسته‌ای ترامپ است

سنا در حال بررسی اختیارات هسته ای ترامپ است

عبارات مهم : آمریکا

خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد که اختیارات دونالد ترامپ جهت پرتاب موشک های هسته ای، به وسیله دو حزب جمهوری خواه و دموکرات سنا آمریکا به علت خطر حمله هسته ای به کره شمالی در حال بررسی هست.

به گزارش ایسنا، بنابر این گزارش باب کورکر رییس کمیته روابط خارجی سنا آمریکا در جلسه استماع روز سه شنبه، گفت: وارد شدن به جنگ یک مسئولیت بسیار سنگین جهت رهبران است و تصمیم جهت استفاده از سلاح هسته ای بااهمیت ترین بخش آن است.

سنا در حال بررسی اختیارات هسته‌ای ترامپ است

وی تاکید کرد که می خواهد واقعیات سیستم کنونی را که به رییس جمهور آمریکا اجازه استفاده از سلاح هسته ای را می دهد را بررسی کند و افزود: روند کنونی استفاده از تسلیحات هسته ای به معنای آن است که رییس جمهور آمریکا تنها کسی است که می تواند فرمان پرتاب سلاح هسته ای را صادر کند که حتی می تواند یک حمله هسته ای پیش دستانه باشد.

این جلسه استماع که از سوی کورکر برگزار شد نخستین جلسه استماع است که از سال 1976 در مورد اختیار و روند پرتاب تسلیحات هسته ای از سوی سنا یا مجلس نمایندگان کنگره انجام می شود.

خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد که اختیارات دونالد ترامپ جهت پرتاب موشک‌های هسته‌ای، به وسیله دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات سنا آمریکا به علت خطر حمله هسته‌ای به کره

بن کاردین سناتور ارشد دموکرات عضو کمیته روابط خارجی سنا نیز گفت: هم اکنون بسیاری بیانات خصمانه و تند ترامپ علیه کره شمالی را اینگونه تفسیر می کنند که او در حال بررسی حمله هسته ای به این کشور است.

سناتور کریس مورفی نیز اظهار کرد: ما بسیار دلواپس هستیم که رییس جمهور کنونی آمریکا بسیار بی ثبات است و اختیار دارد تا تصمیم پرتاب سلاح هسته ای را صادر کند که قطعا با منافع ملی آمریکا در تضاد است.

اد مارکی دیگر سناتور دموکرات نیز بعد از آخر این جلسه استماع به روزنامه گاردین گفت: اطمینان ندارم در صورتی که ترامپ دستور انجام یک حمله هسته ای پیشگیرانه را دهد مقامات نظامی مسئول اجرای آن از انجام این دستور خودداری کنند.

سنا در حال بررسی اختیارات هسته‌ای ترامپ است

رابرت کهلر رییس فرماندهی استراتژیک ارتش آمریکا که از سال 2011 تا 2013 نیز در این جلسه استماع گفت که او در صورت صدور یک حمله هسته ای پیش دستانه از سوی رییس جمهور و اگر اعتقاد باشد این اقدام نیز مهم است آن را اجرا نمی کند.

واژه های کلیدی: آمریکا | استفاده | رییس جمهور | دونالد ترامپ | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs