مرده گردشگری گردشگری اجرای طرح میراث فرهنگی

مرده: گردشگری گردشگری اجرای طرح میراث فرهنگی معاون رئیس‌جمهور زهرا احمدی‌پور

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی واردات رونق گرفت ، سود گرانی تخم مرغ در جیب واردکنندگان, تولید تخم مرغ زمین گیر شد

با وجود اینکه علت گرانی تخم مرغ مشخص شده است ولی دولت به جای حل این مسئله و اصلاح اوضاع با شیب بسیار تند به سمت واردات این محصول متمایل شده است است. 

واردات رونق گرفت ، سود گرانی تخم مرغ در جیب واردکنندگان, تولید تخم مرغ زمین گیر شد

سود گرانی تخم مرغ در جیب واردکنندگان/ تولید تخم مرغ زمین گیر شد؛ واردات رونق گرفت

عبارات مهم : واردات

با وجود اینکه علت گرانی تخم مرغ مشخص شده است ولی دولت به جای حل این مسئله و اصلاح اوضاع با شیب بسیار تند به سمت واردات این محصول متمایل شده است هست.

به گزارش ایلنا، فروردین و اردیبهشت امسال بود که شرکت دامپزشکی به صورت مکتوب از دولت خواست تا در قبال زیاد کردن چشمگیر بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان اقدام کند. دامپزشکی بارها در خصوص شدت گرفتن این بیماری در ماه های سرد سال هشدار داد ولی آن وقت این عنوان چندان حائز اهمیت نبود و درگیری مهم دولت حول محور انتخابات ریاست جمهوری می گشت.

واردات رونق گرفت ، سود گرانی تخم مرغ در جیب واردکنندگان, تولید تخم مرغ زمین گیر شد

در حالی که این بیماری در سال 95 هم 13 میلیون مرغ را از تناوب تولید خارج کرده و خسارات مالی بالایی به مرغداران وارد کرده بود، شرکت دامپزشکی جهت سال 96 وخامت اوضاع را بسیار زیاد از سال قبل آینده نگری کرد ولی در آن وقت کشور درگیر پرسشها سیاسی داخلی بود و توجهی به اوضاع نابه سامان مرغداران نداشت. از طرف دیگر قیمت تخم مرغ که کیلویی 3 هزار تومان بود این احتمال را که تخم مرغ با این زیاد کردن قیمت مواجه شود بسیار ضعیف می کرد و عمق آینده نگری دامپزشکی را در حد احتمال ماند.

در آن سوی میدان هم قرار داده های دامی دست دامداران را خالی گذاشت. شرکت های قرار داده های دامی با بهانه نبود پول و اعتبار کافی و ادغام با یک شرکت شخصی از توزیع قرار داده ها جلوگیری کردند و دامداران را با مسئله نبود قرار داده کافی جهت تولید مواجه کرده اند. روند رو به رشد قیمت تخم مرغ می تواند همچنان ادامه داشته باشد اگر دولت بخواهد باز هم با سکوت و صبر با مسئله حاد مرغداران و تولیدکنندگان برخورد کند.

با وجود اینکه علت گرانی تخم مرغ مشخص شده است ولی دولت به جای حل این مسئله و اصلاح اوضاع با شیب بسیار تند به سمت واردات این محصول متمایل شده است است. 

اما با وجود این مشکلات، بازار تخم مرغ که تا قبل از این مازاد آن در کشور وجود داشت حال به سوی واردات این محصول پیش می رود تا بتواند کسری و کمبود بازار را جبران کند. با زمینگیر شدن تولید تخم مرغ در کشور این راه حل می تواند به نفع مصرف کنندگان و وارد کنندگان باشد ولی آیا تاثیری بر مسئله تولیدکنندگان این محصول و مرغداران ورشکسته هم خواهد داشت؟

تولیدکنندگان مرغ مادر نیازمند توجه دولت هستند ولی گویی دولتی ها که این روزها با ارجاع بودجه 97 به مجلس و در پی آن گرانتر شدن بنزین و نان درگیری های مهم تری دارند تلاش دارند با واردات تخم مرغ صورت مسئله آنفولانزا و عدم توزیع قرار داده ها را پاک کنند تا با کم کردن قیمت، مصرف کنندگان را راضی نگه دارند. اگر با کم کردن قیمت، اعتراض مصرف کنندگان را کم کردن دهند دیگر صدای تولیدکنندگان ورشکسته به گوش کسی نخواهد رسید و این مسلم است که مصرف کننده کاری به پرسشها تولید کننده نخواهد داشت.

واژه های کلیدی: واردات | دامپزشکی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs