مرده گردشگری گردشگری اجرای طرح میراث فرهنگی

مرده: گردشگری گردشگری اجرای طرح میراث فرهنگی معاون رئیس‌جمهور زهرا احمدی‌پور

گت بلاگز اخبار اجتماعی بیش از 11 میلیون نفر در اوضاع نامناسبی در اطراف شهرهای بزرگ زندگی می کنند / جهانگیری

معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر این که پیشگیری در زمینه آسیب های اجتماعی وظیفه مهم دولت است که در اولویت واقع شده است است ، گفت: در حال حاضر بیش از 11 میلیون

بیش از 11 میلیون نفر در اوضاع نامناسبی در اطراف شهرهای بزرگ زندگی می کنند / جهانگیری

جهانگیری: بیش از 11 میلیون نفر در اوضاع نامناسبی در اطراف شهرهای بزرگ زندگی می کنند

عبارات مهم : مقابله

معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر این که پیشگیری در زمینه آسیب های اجتماعی وظیفه مهم دولت است که در اولویت واقع شده است است ، گفت: در حال حاضر بیش از 11 میلیون نفر در اوضاع نامناسبی به عنوان حاشیه نشین در اطراف شهرهای بزرگ زندگی می کنند.

به گزارش ایرنا ، اسحاق جهانگیری روز سه شنبه در مراسم بهره برداری از 150 مرکز اورژانس اجتماعی در کشور افزود: اگر چه باید درمان انجام شود ولی موضوعی که بیش از درمان در دستور کار باید قرار دارد، پیشگیری است .

بیش از 11 میلیون نفر در اوضاع نامناسبی در اطراف شهرهای بزرگ زندگی می کنند / جهانگیری

وی ادامه داد: هر قدمی در جهت عدالت و توسعه همه جانبه کشور و در زمینه مبارزه جدی با فساد گسترده که در کشور برداریم و هر اقدامی که جهت برطرف تبعیض از گروه های اجتماعی ، اقوام وقشرهای آسیب پذیر انجام شود زمینه ای جهت از بین بردن آسیب های اجتماعی است.

وی خاطرنشان کرد: با آسیب دیدگان اجتماعی باید به دیده بیمار نگاه شود ودر این زمینه برنامه جدی در دستور کار قرار گیرد چراکه آسیب های اجتماعی می تواند مخاطراتی بوجود آورد که مباحث مادی و معنوی را بطور جدی با خطر مواجه کند .

معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر این که پیشگیری در زمینه آسیب های اجتماعی وظیفه مهم دولت است که در اولویت واقع شده است است ، گفت: در حال حاضر بیش از 11 میلیون

معاون اول رییس جمهوری با یادآوری این که در زمینه آسیب های اجتماعی پنج اولویت در دستور کار قرار دارد، گفت: نخستین عنوان ساماندهی مناطق حاشیه نشین در اطراف شهرهای بزرگ است که در حال حاضر بیش از 11 میلیون نفر در اوضاع نامناسبی به عنوان حاشیه نشینی در اطراف شهرهای بزرگ زندگی می کنند .

جهانگیری گفت: باید به موضوعاتی که باعث شد مردم روستاها که زمانی کانون تولید بودند، مهاجرت کنند و به حاشیه شهرها بیایند پرداخته شود.

وی افزود: اعتیاد به مواد مخدر عنوان دیگری است که در اولویت واقع شده است است و متاسفانه به شکل تازه مواد مخدر تبدیل شده است که یکی از نگرانی های جدی گسترش بین بخش جوان وزنان جامعه است . همچنین عنوان طلاق مساله دیگری است که در جامعه به عنوان آسیب بزرگ در دسیتور کار واقع شده است است .

بیش از 11 میلیون نفر در اوضاع نامناسبی در اطراف شهرهای بزرگ زندگی می کنند / جهانگیری

معاون اول رییس جمهوری اضافه کرد: در شهرهای بزرگ و بخصوص پایتخت کشور عزیزمان ایران این مساله کانون خانواده ها را برهم ریخته است و خانواده در کشور جزء کانون هایی است که پیشگیری کننده از آسیب های اجتماعی است .

جهانگیری ادامه داد : مساله مفاسد اخلاقی نیز از دیگر اولویت های کاری واقع شده است است و مناطق حاد وبحرانی جرم خیز نیز از دیگر موضوعاتی است که باید به آنها بطور جدی پرداخته شود .

معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر این که پیشگیری در زمینه آسیب های اجتماعی وظیفه مهم دولت است که در اولویت واقع شده است است ، گفت: در حال حاضر بیش از 11 میلیون

وی افزود: مهم این است که نمی توان از کنار این مسایل به سادگی گذشت و نه صرفا با شیوه خشن وقضایی و امنیتی برخورد کرد واز سوی دیگر با پاک کردن صورت مساله تنها مساله را پیچیده و حل مساله سخت تر خواهد شد .

معاون اول رییس جمهوری اضافه کرد: واقعیت در معرض آسیب های اجتماعی بودن مردم را باید پذیرفت وباید راه های اصولی و دقیقی را جهت مقابله شناسایی کرد و ساختن دهها وصدها مرکز اورژانس اجتماعی به وسیله شرکت بهزیستی نشانگر مقابله با این عنوان است .

جهانگیری تصریح کرد: باید از نخبگان وصاحب نظران در این بخش مشاوره گرفت تا در سبک زندگی اصلاحاتی انجام و مباحث آسیب های اجتماعی ریشه ای حل شود.

بیش از 11 میلیون نفر در اوضاع نامناسبی در اطراف شهرهای بزرگ زندگی می کنند / جهانگیری

وی تاکید کرد: اهتمام به کم کردن و کنترل آسیب های اجتماعی یک مسوولیت مهم ملی همه ما است و به طور مشخص دولت هم در این زمینه نقش اساسی و مسوولیت مهمی بر عهده دارد.

**همه ارکان نظام جهت مقابله و کم کردن و کنترل آن بسیج شود

معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: گسترش اورژانس اجتماعی یکی از ضرورت های اساسی جهت مقابله با آسیب های اجتماعی است که دولت هم حمایت مورد نیاز را تا جایی که مورد نیاز است در این خصوص انجام می دهد. جهانگیری با بیان این که گسترش اورژانس های اجتماعی یکی از ضرورت های اساسی است که جهت مقابله با آسیب های اجتماعی ایجاد شده است هست، اظهار کرد: پدیده های اجتماعی در کشور متاسفانه به مرحله ای رسیده است که باید همه ارکان نظام جهت مقابله و کم کردن و کنترل آن بسیج شود.

وی در ادامه به برگزاری جلسه ای با عنوان آسیب های اجتماعی در محضر رهبر معظم انقلاب در سال 94 اشاره کرد و گفت: جلسه ای در سال 94 در محضر رهبر معظم انقلاب با حضور روسای قوای سه گانه، وزیران و مسئولین مربوطه با عنوان آسیب های اجتماعی و راه های کم کردن آن برگزار شد و بعد از آن نیز چندین جلسه دیگر تکرار شد، نتیجه های مختلفی از جمله ایجاد اراده ای جدی در قوا و نهادهای تصمیم گیر شکل گرفت و در همین زمینه شورای عالی انقلاب فرهنگی مسئول شد که عنوان پرسشها اجتماعی کشور را در دستور کار خود قرار دهد.

معاون اول رییس جمهوری افزود: شورای اجتماعی کشور که مسئولیت پرداختن به پرسشها اجتماعی را بر عهده داشت، در همان جلسات تصمیم گرفته شد که رییس آن شورا از وزیر به رییس جمهوری ارتقا پیدا کند و شورای اجتماعی به ریاست رییس جمهوری تشکیل شود و ریشه های آسیب های اجتماعی به صورت جدی تر و هماهنگ تر مورد دستور و پیگیری قرار بگیرد و وزارتخانه های کشور و کار، تعاون و رفاه اجتماعی که مسوولیت مهم امور اجرایی در این زمینه برعهده اش است به همراه با شرکت بهزیستی فعال تر شدند.

جهانگیری تاکید کرد: کانون خانواده به خصوص در کشور ما جزو بااهمیت ترین کانون هایی است که پیشگیری کننده آسیب های اجتماعی است بنابراین باید تلاش جدی انجام شود که بتوانیم کانون خانواده را همچنان مرکز مهم این پیشگیری ها باشد.

وی همچنین گفت: قرار گرفتن مردم در معرض آسیب های اجتماعی واقعیتی است که باید جهت مقابله با آن راهکارهای علمی و تخصصی ایجاد کرد بنابراین این که بهزیستی دهها اورژانس اجتماعی با حضور متخصصان و کارشناسان ایجاد می کند، به این علت است که می خواهد به جامعه بگوید که جهت حل آسیب های اجتماعی باید به متخصصان و تحصیل کردگان در این زمینه متکی شد.

معاون اول رییس جمهوری یادآور شد: گاهی اوقات به اشتباه فکر می کنیم که مقابله با آسیب های اجتماعی فقط به معنای برخورد کردن با عوارض آن است این در حالی است که مقابله با آسیب های اجتماعی مشمول بر دو بخش ریشه ها و عوارض است و صرفا مبارزه با عوارض آسیب های اجتماعی و نپرداختن به ریشه های آن گرچه می تواند درد را تسکین دهد، ولی می تواند عوارض سخت تری به همراه داشته باشد.

جهانگیری ادامه داد: در این زمینه مراکز آموزشی و اموزش و تربیتی مختلفی که در کشور شکل گرفته است باید تلاش کنند که جامعه را جهت واکسینه شدن در برابر این آسیب ها از مهارت های اجتماعی مورد نیاز برخوردار کنند و این مهارت ها حتما نیازمند آموزش هستند این گونه نیست که بدون آموزش بشود کار درست انجام داد.

وی با بیان این که مناطق متفاوت کشور باید مورد توجه قرار گیرد ،گفت: در بعضی از مناطق متاسفانه اوضاع دلواپس کننده تر است.

وی یادآور شد: در زمینه پرسشها اقتصادی باید به اشتغال و حل مساله بیکاری و توازن در توسعه مناطق بویژه مناطق مرزی، توجه به توسعه مناطقی که قومیت ها و اقوام حضور دارند توجه جدی شود آیا که آنها نباید احساس تبعیض کنند.

معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد: باید سرمایه گذاری های عظیمی جهت حل پرسشها ریشه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی انجام شود که البته در دستور کار دولت به صورت جدی قرار گرفته است و امیدواریم که در دولت دوازدهم شاهد کارهای بزرگی در این راستا باشیم.

به گزارش ایرنا، آیین افتتاح 150 مرکز اورژانس اجتماعی در سراسر کشور امروز با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، علی رییعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس شرکت بهزیستی کشور و جمعی از مدیران ستادی و استانی بهزیستی در سالن اجلاس سران برگزار شد.

واژه های کلیدی: مقابله | جهانگیری | اورژانس اجتماعی | آسیب های اجتماعی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs