مرده گردشگری گردشگری اجرای طرح میراث فرهنگی

مرده: گردشگری گردشگری اجرای طرح میراث فرهنگی معاون رئیس‌جمهور زهرا احمدی‌پور

گت بلاگز آخرین اخبار موافقت دولت با تعطیلات دو روزه آخر هفته

معاون رئیس‌جمهور از موافقت دولت با اجرای طرح تعطیلات ۲ روزه آخر هفته خبر داد و اعلام کرد: اجرای این طرح می‌تواند جهت رونق گردشگری کشور عزیزمان ایران آثار مثبتی

معاون مدیر جمهور از موافقت دولت با اجرای طرح تعطیلات ۲ روزه آخر هفته خبر داد و اعلام کرد: اجرای این طرح می تواند جهت رونق گردشگری کشور عزیزمان ایران آثار مثبتی به همراه داشته باشد.
به گزارش دنیای اقتصاد، زهرا احمدی پور با اشاره به اینکه شرکت میراث فرهنگی و محیط زیست به دنبال متوازن سازی سفر هستند و از چنین طرحی حمایت می کنند، از بررسی توزیع تعطیلات در کمیسیون های دولت خبر داد. وی اعتقاد است این طرح می تواند جهت استفاده از ظرفیت های گردشگری کشور فضای بهتری ایجاد کند و گام بزرگی در جهت بهره مندی این صنعت در کشور باشد.
معاون مدیر جمهوری در جمع فعالان گردشگری در فارس به طرح مربوط به تعطیلات آخر هفته پرداخت و با اشاره به اثرگذاری این طرح بر گردشگری کشور، گفت: «همه وجوه دولت با اجرای طرح تعطیلات آخر هفته موافق اند. با اجرای این طرح می توانیم به رونق گردشگری منطقه ای امیدوار باشیم.»
به گزارش «ایسنا» زهرا احمدی پور همچنین با اشاره به طرح تعطیلات زمستانی و توجیه آن اضافه کرد: «متوازن سازی وقت سفر یکی از طرح هایی است که شرکت میراث فرهنگی و شرکت محیط زیست دنبال می کنند. در این باره ما طرح سه هفته تعطیلات زمستانی را پیشنهاد کرده ایم که با توجه به آلودگی هوا در این فصل بیش ازپیش به آن توجه شده است است.» وی خاطرنشان کرد: «این طرح اکنون در کمیسیون های دولت درحال بررسی است و می تواند گام بزرگی در راه استفاده از ظرفیت های گردشگری کشور باشد.»

این در حالی است که بنابر گزارش «دنیای اقتصاد»، پیش از این طرح مربوط به تعطیلی دو روزه آخر هفته در کمیسیون اجتماعی مجلس به آخر نرسیده بود. شرکت میراث فرهنگی و گردشگری، شرکت محیط زیست و وزارت آموزش و پرورش از جمله شرکت هایی هستند که تلاش سه جانبه ای را جهت طرح ساماندهی تعطیلات و تصویب آن در مجلس شروع کرده و با اشاره به مزایای این طرح خواستار اعمال آن در کشور شده است بودند. یکی از دلایل مهم مورد توجه شرکت میراث فرهنگی و گردشگری جهت ساماندهی تعطیلات، ایجاد برنامه ریزی جهت سفر و استفاده از ظرفیت های هتل ها در جریان سفرهای توزیع شده است بوده هست. احمدی پور تاکید کرده بود: «موضوع ساماندهی تعطیلات چون از سوی سه دستگاه شرکت میراث فرهنگی و گردشگری، شرکت محیط زیست و وزارت آموزش و پرورش، مورد اجماع واقع شده است است و بخش شخصی نیز به دنبال آن است و کمک می کند که این عنوان مدیریت شود، شخصا امیدوارم بشود در سال ۹۶ نتیجه های خوبی از این عنوان گرفت.»

وزارت آموزش و پرورش نیز به دلایلی از جمله آلودگی هوا به دنبال توزیع تعطیلات آموزش و پرورش در طول سال است و مدیر شرکت میراث فرهنگی نیز از این عنوان استقبال می کند، چون از نظر وی در صورت توزیع تعطیلات در طول سال، ایرانی ها وقت بیشتری جهت گردشگری و دیدار از میراث فرهنگی کشور دارند. با این حال به نظر می رسد تعطیلات مقطعی نتواند چاره ای جهت این مساله باشد، چراکه مراکز اداری همچنان باز هستند و والدینی که فرزندان دانش آموز دارند فرصتی جهت سفر نخواهند داشت. از سوی دیگر، حتی با درنظر گرفتن اینکه این والدین بتوانند مرخصی بگیرند و به سفر بروند، بزرگراه های برون شهری زیر بار ترافیک های سنگین خواهد رفت و بازهم هدفی که گردشگری از تعطیلات زمستانی در نظر دارد، محقق نمی شود. از طرف دیگر این گونه تعطیلات به زودی به چالشی همانند نوروز تبدیل خواهند شد. بنابراین به نظر می رسد عالی ترین گزینه موجود تبدیل تعطیلات هفتگی به دوروز باشد و تعطیلات مقطعی زمستانی نمی تواند چندان در حل پرسشها موجود راهگشا باشد.

موافقت دولت با تعطیلات دو روزه آخر هفته

به گفته معاون گردشگری کشور، مرتضی رحمانی موحد، طرح سازماندهی تعطیلات در شورای اجتماعی دولت نیز متوقف شده است و قرار است در نخستین جلسه مورد بررسی قرار گیرد. پیش از این نیز وی پیگیری و به آخر رساندن طرح ساماندهی تعطیلات را نیازمند دلیری در میان تصمیم گیران در مجلس دانسته و به «دنیای اقتصاد»گفته بود: «به باور من باید تصمیمات این چنینی را متناسب با نیازها و وقت پیش برد. باید دید چه چیزی به رضایتمندی مردم منجر خواهد شد.»

واژه های کلیدی: گردشگری | گردشگری | اجرای طرح | میراث فرهنگی | معاون رئیس‌جمهور | زهرا احمدی‌پور |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs